Kosmetologia Estetyczna Magiczna Biała Podlaska

Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Przejdź do treści
Zabiegi laserowe
Posiadamy laser diodowy LightSheer Quattro amerykańskiej firmy Lumenis, który jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia.
Posiada certyfiakt bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.
Zadowolenie klienta jest naszym priorytetem.
Zrozumienie podstaw anatomii i cyklu wzrostu włosów jest ważnym czynnikiem w skutecznej redukcji zbędnego owłosienia.
Przerwy między zabiegami oparte są na cyklu wzrostu włosa (anagen, telogen i katagen). Mieszki włosowe mogą zostać zniszczone lub uszkodzone tylko w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować ten procent włosów, który aktualnie jest w fazie wzrostu (anagen).
Ponieważ te trzy stany wzrostu włosa odbywają się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Czas, aby włos przeszedł przez te etapy, jest różny, zależny m.in. od koloru włosów, typu skóry oraz miejsca na ciele. Stąd wynika i ilość zabiegów (ok.6 ), i odstępy czasowe, które ustala się z klientami już w trakcie sesji. Na większości miejsc ciała pierwsze trzy zabiegi należy wykonywać co 6-10 tygodni. Pozwala to na wychwycenie większości włosów w fazie anagenu. Jednak po trzecim, czasami czwartym zabiegu nie należy wykonywać następnych do czasu, aż nie pojawi się odrost. Wynika to stąd, że włosy po zabiegu przechodzą w fazę uśpienia, po czym zaczynają rosnąć równo. Oznacza to, że nastąpią okresy, gdy na skórze nie będzie żadnych włosów, a potem przyjdzie czas, kiedy pojawi się ich duża ilość równocześnie. I ów moment - faza anagenu - jest idealną chwilą do kolejnego zabiegu. Ten synchroniczny odrost może nastąpić w dwa do pięciu miesięcy po zabiegu, ale jest różny dla różnych obszarów ciała. Dlatego też kolejne zabiegi należy przeprowadzać w ściśle ustalonych terminach.

W 2 - 4 tygodnie po zabiegu powinny pojawić się na skórze „łyse" obszary będące rezultatem wysuwania się włosów z mieszków. Czas wychodzenia włosów zależy od indywidualnych czynników, takich jak typ włosa czy typ skóry. Ciemniejsze i grubsze włosy typowo wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie.
Po i przed zabiegiem należy unikać słońca przez 3 tygodnie, gdyż każdy kontakt z promieniami słonecznymi może się skończyć trwałymi przebarwieniami na skórze. Innym rozwiązaniem może być nieustanne smarowanie skóry kremem z wysokim protektorem słonecznym (50+).

W celu wyeliminowania wszelkich wątpliwości i ewentualnych przeciwwskazań zabiegi poprzedzone są bezpłatną konsultacją.

Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża;
- karmienie piersią;
- opalanie się przed zabiegiem (1 m-c przed zabiegiem);
- krem z retinolem (kwas witaminy A) (1 m-c przed zabiegiem);
- peeling ziarnisty i enzymatyczny (2 tyg. przed zabiegiem);
- przyjmowanie leków światło uczulających (retinoidy, tetracykliny, antybiotyki);
- picie ziół: nagietek, dziurawiec (1 miesiąc przed zabiegiem)
- bielactwo;
- padaczka;
- keloidy (bliznowiec);
- naczyniaki;
- cukrzyca nieunormowana;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- leki zmniejszające krzepliwość krwi;
- łuszczyca;
- spożywanie alkoholu (24 h przed zabiegiem);
- nawilżanie skóry w dniu zabiegu;
- depilacja (wyrywanie włosków, 1 m-c przed zabiegiem);

Zasady postępowania po zabiegu:

- zabiegi należy powtarzać, co 6-10 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
- nie stosować mydła, kosmetyków z zawartością alkoholu (do kilku dni);
- nie wykonywać peelingu (1 miesiąc);
- ochrona przed słońcem (1 miesiąc);
- stosować kremy z wysokim faktorem przeciwsłonecznym 50+;
- unikać ciężkich ćwiczeń fizycznych, sauny (w przypadku zamykania naczyń, 4-5 dni);
- intensywnie nawilżać skórę ( 2 razy dziennie);
- makijaż można wykonać 1 dzień po zabiegu (w przypadkach bardzo wrażliwej skóry po 4-5 dniach);
- leczenie w nielicznych przypadkach - łagodna maść sterydowa;
- ewentualna kontrola po 3 tygodniach;

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach.

Copyright © Kosmetologia Estetyczna MAGICZNA 2008 - 2025
Wróć do spisu treści