Kosmetologia Estetyczna Magiczna Biała Podlaska

Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Przejdź do treści
Najczęściej zadawane pytania


1. Ile potrzeba zabiegów, aby trwale usunąć owłosienie?

Średnio 5-6 zabiegów w przypadku lasera diodowego (1 zabieg co 6-10 tygodni) wystarczy aby w 90%-98% usunąć owłosienie. Zdarzają się przypadki (dość rzadko), że ilość zabiegów należy zwiększyć aby uzyskać pożądany efekt. Istnieją też klientki, dla których wystarczą 3-4 zabiegi i włosy nie odrastają.
Sugerujemy (tylko jeśli istnieje taka potrzeba) robić 1-2 zabiegi przypominające rocznie po skończonej serii.
Problemy hormonalne (bardzo dużo osób), ciąża, dojrzewanie, przekwitanie, leki sterydowe (silne antybiotyki) powodują porost nowych włosów.

2. W innych gabinetach spotkałam się z informacją, iż wystarczą 3-4 zabiegi i już nie będę miała włosków.

Włosy mają swój cykl życia, usunąć je można tylko w fazie anagenu (wzrostu) i nie da się tego przyspieszyć. Aczkolwiek część klientek rezygnuje np. po 4 zabiegach, gdyż uzyskany efekt im w zupełności wystarcza.

3. Czy można laserem usunąć meszek lub jasne/siwe włoski? Niektóre gabinety twierdzą, że je usuwają.

Laser działa na barwę włosa. Im ciemniejszy tym lepiej. Siwych i włosów jasnych nie da się usunąć laserem. Żadne obecnie dostępne urządzenie laserowe nie usuwa jasnych włosów.

4. Byłam na 7-10 zabiegach laserowego usuwania owłosienia w pewnym salonie i nie jestem zadowolona. Ciągle mam czarne włosy, których liczba tylko nieznacznie się zmniejszyła. Dlaczego?

Jest kilka możliwości:
a) urządzenie stosowane w danym salonie kosmetycznym jest słabej jakości, lampa w głowicy nie jest wymieniana ...
b) osoba wykonująca zabieg nie ma doświadczenia bądź nie umie obsługiwać właściwie urządzenia (nastawia za małą moc, dobiera złe parametry lub filtry).
c) hirsutyzm - jest to choroba dużej ilości nadmiernego owłosienia, więcej informacji można znaleźć bez problemu w Internecie
d) problemy hormonalne - czasami nie zdajemy sobie sprawy, że coś może być nie tak, lepiej sprawdzić hormony płciowe i tarczycy (lekarze jednak nie dają chętnie skierowań i trzeba to zrobić prywatnie).
Jeśli podczas zabiegu epilacji laserowej nie odczuwasz bólu (szczypania, strzelenia gumeczką) to coś jest nie tak.
Jak trochę nie zaboli to nie zadziała. Można zmniejszyć ustawienia w urządzeniu w celu wyeliminowania bólu, ale wtedy nie będzie efektu lub będzie bardzo słaby.

5. Czy przy serii zabiegów mogę liczyć na rabat/zniżkę?

Oczywiście. Za każdy zabieg płaci się oddzielnie, więc nie jest to ogromny jednorazowy wydatek. Każdy nasz stały klient otrzymuje bardzo korzystne rabaty i zniżki na wszystkie zabiegi, nie tylko laserowe. Zniżki wahają się w przedziale od 10% do nawet 50%.

6. Czy zabieg laserowy boli? Jak bardzo?

Kobiety, które wyrywają sobie włosy woskiem, twierdzą, że ból jest całkiem do zniesienia oraz, że spodziewały się gorszych doznań.
Musi trochę poszczypać. Dla bardzo wrażliwych osób przeprowadzających zabiegi laserowe istnieje możliwość znieczulenia specjalną maścią znieczulającą.

7. Jestem zdrowa, staram się dobrze odżywiać ale mimo wszystko posiadam dość dużo czarnych włosów na twarzy. Dlaczego?

Najczęstszą przyczyną jest nieustabilizowana gospodarka hormonalna. Aby całkowicie wykluczyć przyczynę hormonów, należałoby zrobić 3 razy w ciągu miesiąca badania hormonalne tarczycy oraz hormonów płciowych. Jest to dość kosztowne. Jednak już 1 badanie (hormonów tarczycy i płciowych, m.in. TSH,FT3,FT4, testosteron, prolaktyna,...) powinno nam zasugerować przyczynę nadmiernego owłosienia. Często sugerujemy zrobienie takiego badania naszym klientkom. W przypadku trądziku (szczególnie w późniejszym wieku) zalecamy zbadanie prolaktyny "pod obciążeniem".
Kolejną, nieco mniejszą przyczyną nadmiernego owłosienia jest żywność, którą spożywamy. Pestycydy i nawozy stosowane na warzywa i owoce, producenci wędlin dodających do mięsa różnego rodzaju konserwanty i chemię. To wszystko też może powodować mniejsze lub większe zaburzenia w porastaniu owłosienia.

8. Ile potrzeba zabiegów aby pozamykać naczynka? Czy to jest długotrwałe?

W celu pozamykania wszystkich lub większości naczyń jest potrzebna seria zabiegów (2-5). Nie możemy ocenić głębokości na której znajdują się naczynia i jak grube/rozległe są. Im grubsze tym więcej trzeba zabiegów. Jak ktoś ma skłonności do pękających naczynek to niestety one będą pękać. Należy przyjmować witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne. Nie można pić alkoholu (rozszerza naczynia i wtedy one pękają), bardzo intensywnie uprawiać sportu, opalać się. Takie osoby muszą dbać o siebie praktycznie cały czas. W zimie konieczne jest stosowanie kremu na zimę przy "wychodzeniu na dwór", a latem krem z wysokim filtrem. Jeśli pozostawi się popękane naczynka "samym sobie", wówczas z czasem zrobią się one bardzo brzydkie i bardzo trudne do usunięcia.
Rumień czyli płytko unaczyniona skóra (czerwony buraczek) także "zamykamy" laserowo. Z rumieniem należy postępować tak samo jak ze zwykłymi naczynkami. Nie opalać się, stosować kremy ochronne zimą i latem, unikać alkoholu i dużego wysiłku, przyjmować witaminę C lub inne suplementy przeznaczone do skóry naczyniowej.
Po serii zabiegów uzyskujemy bardzo dobre rezultaty. Jednak problem pozostaje, dlatego też trwałość efektu jest ściśle uzależniona od tego, czy klient/klientka stosują się do powyższych zaleceń.
Zamykając naczynka laserem a nie np. igłą otrzymujemy dodatkowy bonus w postaci delikatnego ujędrnienia skóry.

9. Czy po zabiegu zamykania naczynek będę miała opuchniętą/czerwoną buzię?
Są dwie możliwości:
a) po zabiegu naczynka od razu się pozamykają nie zostawiając śladów (przy bardzo małych i płytkich naczynkach, ogólnie rzadko)
b) po zabiegu naczynka robią się ciemniejsze, purpurowe i w przeciągu kilku dni zanikają/zmniejszają się. W niektórych przypadkach może pojawić się mały strupek, który po kilku dniach sam odpadnie.
Na następny dzień po zabiegu można nałożyć makijaż.

10. Kiedy należy wykonywać zabiegi zamykania naczynek?

Wiosną lub jesienią. Nie należy zamykać naczynek jak mamy ujemne temperatury na dworze, jak również jak świeci duże słońce i jest 22-30 stopni w cieniu.

11. Dlaczego zamykanie naczynek w Państwa Salonie Kosmetycznym jest takie tanie w porównaniu do innych gabinetów?

Zabiegi zamykania naczynek należy powtarzać co jakiś czas. Pomimo, że po zabiegach one się pozamykają, to laser nie zmienia trwałości i wytrzymałości naszych naczyń. Jak ktoś ma problem z pękającymi naczynkami to będzie miał go już do śmierci :)
Można delikatnie wspomagać organizm różnymi witaminami. Zalecamy zażywanie dużych ilości witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne. Mając na celu dobro klienta ustaliliśmy takie, a nie inne ceny zabiegów na naczynka. Zadowolony klient wróci za rok na kolejną serię :)
Najważniejszy jest klient, efekty zabiegu i nasza dobra opinia :)

12. Ile trwają zabiegi laserowego usuwania owłosienia oraz zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek laserem jest dość krótkim zabiegiem. Cała twarz trwa do 30 min.
Na zabiegi trwałego usuwania owłosienia należy zarezerwować sobie więcej czasu - zależnie od powierzchni ciała przeznaczonej do zabiegu. Zabiegi na twarzy trwają do 30 min natomiast np. bikini głębokie to ok. 50-60min, obie łydki do ok.2 godzin, całe obie nogi ok. 4 godzin (rozkładamy często wtedy ten czas na 2 wizyty, dzień po dniu). Każdy zabieg wykonywany jest z najwyższą starannością i dbałością o klienta, impulsy wykonywane są jak najbliżej siebie (nawet nachodzą na siebie), co powoduje zwiększenie skuteczności zabiegu oraz zadowolenie klienta.

13. Czy mogę u Państwa usunąć blizny lub rozstępy?

Ani blizn ani rozstępów nie usuniemy standardowymi zabiegami typu kwasy, mikrodermabrazja, serum, ...
Możemy je ewentualnie trochę spłycić. Aby zabieg był skuteczny musi być bardziej inwazyjny. W tym celu stosujemy zabiegi inżynierii tkankowej EstGen. Zabiegi przeprowadzamy na różnego typu blizny np.: potrądzikowe czy rozstępy. Więcej informacji znajduje się w zakładce inżynieria tkankowa.

Masz jakieś problemy z cerą, owłosieniem itd.? U nas dowiesz się prawdy. Zapraszamy na darmowe konsultacje.
Jeśli chcesz, aby w tym dziale powstało więcej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania napisz do nas:
kontakt@kosmetologiamagiczna.pl

Przyjmujemy płatności:  gotówką w złotych i euro.

Copyright © Kosmetologia Estetyczna MAGICZNA 2008 - 2025
Wróć do spisu treści