Kosmetologia Estetyczna Magiczna Biała Podlaska

Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Kosmetologia Estetyczna Magiczna
Przejdź do treści
Masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku - masaż to jedna z najstarszych form leczenia. Potrafi przynieść ulgę spiętemu i obolałemu ciału, dać chwilę wytchnienia umysłowi. Tak samo jak można poddać się masażowi pleców tak też można masować twarz. Liczne badania dowiodły, że regularny masaż twarzy sprawia, że jej skóra staje się jędrniejsza, gładsza, pełna życia. Masaż pomoże skórze pozbyć się toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, przywróci skórze równowagę wodną i uwolni mięśnie twarzy od napięcia. Pomoże również redukować zmarszczki. Z dobrodziejstw masażu twarzy mogą korzystać również mężczyźni.

Masaż klasyczny pleców

Masaż relaksacyjny całego ciała

Masaż relaksacyjny całego ciała

Masaż Hawajski Lomi Lomi Nui (tylko dla kobiet)
Masaż hawajski jest wspaniałym masażem o działaniu relaksującym, leczniczym i terapeutycznym w jednym.
Łączy w sobie dotyk i taniec, a jego działanie wpływa zarówno na sferę fizyczną, jak też emocjonalną, a nawet duchową.
Lomi Lomi Nui głęboko odpręża, rewitalizuje, napełnia Twoje ciało i umysł energią nowej jakości - czystą i radosną.
Charakterystyczne dla tego masażu jest masowanie przedramionami. Pewne, płynne, dość silne ruchy maksymalnie rozluźniają mięśnie.
TO PRAWDZIWA UCZTA DLA CIAŁA I DUCHA!
Czas: 60min.

Antycellulitowy masaż bańką chińską
Czas: ok. 35min.
Cellulit - typowo kobiecy problem.
Cellulit to nazwa skóry z wybrzuszeniami i zagłębieniami, która pojawia się, gdy zbite warstwy tłuszczu umieszczone tuż pod skórą zaczynają być widoczne. Ze względu na wygląd cellulit często nazywany jest „pomarańczową skórką".

Cellulit atakuje tylko niektóre części ciała, zwłaszcza biodra, uda i pośladki. Jest on skutkiem dwóch czynników: materacowej struktury kobiecej skóry oraz tendencji do zatrzymywania płynów w organizmie.

- Naturalna materacowa struktura kobiecej skóry

Mężczyźni i kobiety mają różną budowy skóry. Kobieca skóra z natury ma strukturę materacową. Tłuszcz odkłada się w kieszonkach, które umieszczone są prostopadle do powierzchni i tworzą strukturę przypominającą materac ze sprężynami. Ta struktura jest wyraźnie widoczna przy ściśnięciu skóry. Z powodu takiej budowy skóry kobiety są narażone na powstawanie cellulitu.

- Zatrzymywanie płynów

W większości przypadków materacowa struktura staje się widoczna wskutek nadmiaru płynów w tkance tłuszczowej. Kobiecy organizm na ogół zatrzymuje więcej płynów niż organizm mężczyzn, zwłaszcza w kończynach dolnych. Nadmiar płynu może gromadzić się wokół komórek tłuszczowych i powodować pęcznienie tkanki cellulitowej. Jeśli dopuści się, by zatrzymywanie płynów w organizmie trwało przez kilka miesięcy czy nawet lat, warstwa tłuszczowa może zgrubieć i stwardnieć. W końcu utworzą się twarde grudki, widoczne - nawet bez ściskania - na powierzchni skóry.

Cellulit w zaawansowanym stadium może być bolesny podczas ściskania skóry lub nawet jej dotykania. Na tym etapie cellulit jest trudniejszy do wyleczenia. We wcześniejszych fazach rozwoju można go jednak znacznie zmniejszyć.

Cellulit - jak sobie z nim radzić?

Gdy raz się już pojawi, cellulit nie zniknie ani nie zmniejszy się samoistnie. Przeciwnie, najprawdopodobniej będzie się rozwijał. Jedynym wyjściem jest podjęcie z nim walki. Należy zacząć tę walkę od zaraz, zanim problem narośnie.
Na szczęście cellulit można zmniejszyć. Jednakże nie zniknie on nigdy zupełnie i pojawi się ponownie, jeśli zaniecha się z nim walki.
Masaże antycellulitowe powinny być wykonywane trzy razy w tygodniu. Testy kliniczne wykazały, że taka regularna kuracja może w ciągu miesiąca wyraźnie wygładzić warstwę cellulitu w skórze. Oczywiście, różne osoby osiągają różne rezultaty, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu, a także od prowadzonego trybu życia.

Nie przerywaj kuracji. W przeciwnym wypadku warstwa cellulitu zacznie się po jakimś czasie ponownie powiększać w wyniku naturalnej tendencji kobiecego organizmu do zatrzymywania płynów.

Przeciwwskazania do masażu antycellulitowego:
- nadmiernie wrażliwa skóra;
- podrażniona, uszkodzona skóra;
- żylaki;
- blizny;
- ciąża;
- choroby serca;
- cukrzyca nieunormowana;
- choroby układu krążenia;

Częstotliwość masaży:
- 3 razy w tygodniu przez pierwsze 3 miesiące;
- 1 raz w tygodniu (po pierwszych 3 miesiącach intensywnych masaży) dla utrzymania efektów;

Copyright © Kosmetologia Estetyczna MAGICZNA 2008 - 2025
Wróć do spisu treści